Agenas team

21.09.2021 - 3. závod MČR TT 2021 - Milovice u Nymburka

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2021

3. závod Milovice u Nymburku
18. a 19. září 2021

 

Seriál Mistrovství České republiky v truck trialu pokračoval 18. a 19. září 2021 třetím závodem na tankodromu Teleček v Milovicích u Nymburku. V Milovicích se závody nákladních aut v terénu jezdí již od roku 2002, ale letos poprvé byly sekce umístěny v jiné části tankodromu. A že to nebude jednoduché, bylo zřejmé z pohledu na terén a sekce. Střídaly se prudké výjezdy, prudké sjezdy, kolmé hrany, voda, bláto, tvrdý a měkký povrch. A v tom postavené branky…
Třída S3, ve které startuje javornická posádka s vozem ROSS VIZA, byla opět rozdělena na dvě skupiny. Kluci z Javorníku, posádka Tomáš Janků a Petr Lukeš, si vylosovali ve své skupině pro první sekci první pořadí, což nebyla zrovna výhoda. Zahajovali závod a v první sekci skončili pátí. Druhou sekci ale vyhráli a v průběžném pořadí se „vyhoupli“ na druhé místo.


Druhá sekce v pořadí číslo 8, 6 trestných bodů a první místo v sekci

Po prvních sekcích bylo jasné, že při neúčasti valašské posádky, budou bojovat o prvenství ve třídě S3 tři posádky; Tomáš Janků a Petr Lukeš (#393), Jan Hubáček, Jan Zikuda a Pavel Šulc (#360 – Praga V3S) a Broňa Ševčík s Romanem Fojtíkem (#385 – Praga V3S). V páté sekci čekal na posádky hluboký brod. Tomáš s Petrem se s ním vypořádali na výbornou a tuto sekci vyhráli.


pátá sekce v pořadí, 6 trestných bodů, první místo v sekci společně s posádkou st.číslo 360

V průběžném pořadí se dostali na první místo. Vedení to bylo ale velmi těsné. Mezi první a třetí posádkou byl rozdíl pouhých pět trestných bodů. Bohužel po této sekci odstoupili ze závodu Broňa Ševčík s Romanem Fojtíkem (#385) pro poruchu na svém voze. A tak se souboj o první místo zúžil na dvě posádky. Nakonec po sobotě skončili Tomáš s Petrem v průběžném pořadí třídy S3 na druhém místě se ztrátou na vedoucí posádku pět trestných bodů.

průběžné výsledky třídy S3 po prvním závodním dnu - sobotě

poř. st.číslo jezdec spolujezdec vozidlo tr. body
1. 360 Jan Hubáček Jan Zikuda, Pavel Šulc Praga V3S 562
2. 393 Tomáš Janků Petr Lukeš ROSS VIZA 567
3. 351 Otakar Slabý Richard Pospíchal, Jan Hurych LIAZ 1041
4. 327 Jan Brádle Tomáš Míka,Jiří Brádle LIAZ 1356
5. 385 Bronislav Ševčík Roman Fojtík Praga V3S 1718
6. 312 Radomír Dobeš Stanislav Maňas, Václav Kulišťák LIAZ 1852
7.  344 Lubomír Izdný Lubomír Izdný ml., Jana Marková LIAZ 1931

V sobotu v podvečer se vyhlašovaly výsledky předchozího závodu, který se jel v Černuci u Velvar. Tomáš s Petrem převzali poháry a ceny za třetí místo. Pro neúčast vítězné posádky byli na stupních vítězů pouze dvě posádky. Dvě posádky, které v Milovicích bojovaly o vítězství. A tak si symbolicky stouply i na první stupínek.


zleva Pavel Šulc, Jan Hubáček, Jan Zikuda, (chybí na prvním místě Josef Drozd a
Zdeněk Horák), Tomáš Janků a Petr Lukeš

Pro neděli byly obě skupiny třídy S3 z organizačních důvodů spojeny. Proto muselo být opět losováno pořadí pro jízdu v sekcích. Tomáš s Petrem si vylosovali č. 5. Jejich největší soupeři, posádka #360, si vylosovali č.4. To znamenalo pro javornickou posádku výhodu, protože minimálně ve čtyřech sekcích pojedou za touto posádkou. A také se toho snažili využít.


První nedělní sekce se Tomášovi s Petrem povedla.
Sekci zajeli o 100 trestných bodů lépe než posádka  Honzy Hubáčka.

Ve třetí nedělní sekci Tomáš s Petrem nárazem do téměř kolmého schodu při výjezdu z jedné z branek ohnuli na autě rameno přední nápravy. Přesto sekci dojeli jako druzí a hlavně před svými největšími soupeři o vítězství. Za jejich pomoci, za což jim patří poděkování a uznání, se snažili rameno narovnat, ale to se nepodařilo. Přesto se rozhodli, že závod dokončí i s poškozeným autem.


Poškozené rameno se pokusili opravit za pomoci členů posádky Honzy Hubáčka

 


V sekcích tvrdí soupeři, mimo sekce parta kamarádů.
Zleva Tomáš Janků, Petr Lukeš, Jan Zikuda, Pavel Šulc a Jan Hubáček

V prvních třech nedělních sekcích pokaždé dojeli vždy před svými soupeři. Dostali se tak v průběžném pořadí závodu na první místo a na své soupeře o vítězství s Pragou V3S, Jana Hubáčka, Jana Zikudu a Pavla Šulce si vybudovali slibný náskok 153 trestných bodů. Ale ani to nestačilo. Následovala náročná poslední sekce. Kluci z posádky #360 jeli první a s nástrahami terénu, hlubokým blátem a strmým výjezdem do cíle, si poradili a nasbírali 94 trestných bodů. Tomáš s Petrem se v hlubokém blátě doslova „zakopali“ a sekci nedojeli.

V poslední sekci se blátě doslova zakopali ...


... a museli se nechat vytáhnout.

Nasbírali 264 trestných bodů a tak v poslední sekci přišli o vítězství o pouhých 17 trestných bodů. Jenom pro dokreslení bodového rozdílu. Za zlomenou brankovou tyč je 20 trestných bodů! Ale i druhé místo ve třídě S3, při teprve třetím startu s vozem ROSS VIZA v Mistrovství České republiky v truck trialu, je pro Tomáše Janků a Petra Lukeše velký úspěch. V průběžném pořadí seriálu se posunuli ve třídě S3 na druhé místo. 

celkové výsledky třídy S3

poř. st.číslo jezdec spolujezdec vozidlo tr. body
1. 360 Jan Hubáček Jan Zikuda, Pavel Šulc Praga V3S 1094
2. 393 Tomáš Janků Petr Lukeš ROSS VIZA 1111
3. 351 Otakar Slabý Richard Pospíchal, Jan Hurych LIAZ 1816
4. 327 Jan Brádle Tomáš Míka,Jiří Brádle LIAZ 2329
5. 312 Radomír Dobeš Stanislav Maňas, Václav Kulišťák LIAZ 2741
6. 344 Lubomír Izdný Lubomír Izdný ml., Jana Marková LIAZ 3093
7.  385 Bronislav Ševčík Roman Fojtík Praga V3S 3958

fotogalerie

Související články

Kompletní výsledky závodu v Milovicích 2021 ...více
Videogalerie jenotlivých sekcí posádky autoklubu v Milovicích ...více 
Výsledky posádek autoklubu  ...více


 

Copyright © 2010 AGENAS TEAM, autoklub v AČR
Webdesign: CUBE visioin