20.06.2023 - 4. závod MČR TT 2023 - Vřesová u Sokolova - reportáž

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2023

4. závod Vřesová u Sokolova
17. a 18. června 2023

Mezinárodní mistrovství České republiky v truck trialu 2023 pokračoval čtvrtým závodem 17. a 18.06.2023 ve Vřesové u Sokolova v Karlovarském kraji. Javorník opět reprezentovala posádka javornického autoklubu ve složení Tomáš Janků a Roman Kovář s vozem ROSS VIZA 330 4x4.
Pro poruchu na převodovce do závodu nenastopila posádka #360 Jan Hubáček, Jan Zikuda a Jakub Šulc s Pragou V3S, přesto že do Vřesové kluci s Pragou V3S přijeli. Přesto, že závodiště ve Vřesové u Sokolova je téměř na rovině, pořeadatelé připravili technicky náročné sekce s r§znorodým povrchem.
Tomáš s Romanem začali závod výborně. Hned první sekci s přehledem vyhráli. Skutečnost, že výhra v první sekci nebyla náhoda, potvrdili kluci hned ve druhé sekci, kterou také vyhráli.

Tuto branku v druhé sekci se podařilo zdolat pouze posádce autoklubu

Po dvou sekcích měli na svém kontu pouhých 102 trestných bodů a na druhou posádku v pořadí si vybudovali náskok 82 trestných bodů. Po dvou sekcí ze závodu pro poruchu na řízení odstopila posádka #385 Bronislav Ševčík a Roman Fojtík s Pragou V3S.

Po odstoupení posádky Bronislava Ševčíka a Romana Fojtíka pokračovaly v závodu čtyři posádky. Zleva Roman Kovář a Tomáš Janků (#393), dvouposádka Milan Drozd s Oldřichem Vašutem (#311) a Zdeněk Horák s Josefem Drozdem (#314),
Petr Cajthaml a Marek Rosenbaum (#323)

Ve třetí sobotní sekci vybojovali kluci dělené první místo s posádkou #311, Oldřichem Vašutem a Milanem Drozdem s Pragou V3S. Obě posádky nasbíraly pouhých 34 trestných bodů. Čvrtou sekci Tomáš s Romanem opět vyhráli. Nasbírali pouhých 37 trestných bodů. Spanilá jízda posádky autoklubu pokračovala i v páté sekci, ktrou opět vyhrála.

Pátá sekce závodu a manévr posádky autoklubu na hranici fyzikálních zákonů

Takhle manévrovali Tomáš s Romanem v poslední sobotní sekci

V poslední sobotní sekci skončili Tomáš s Romanem na druhém místě za posádkou #323, Markem Rosenbaumem a Petrem Cajthamlem s Pragou V3S, pro které to bylo první vítězství v sekci. I druhým místem v poslední sobotní sekci navýšila posádka autoklubu náskok v průběžném pořadí na v pořadí druhou posádku Oldřicha Vašuta a Milana Drozdu na úctyhodných 275 trestných bodů.

5 385 Bronislav Ševčík Roman Fojtík   PRAGA V3S 2458

V neděli už Tomáš s Romanem jeli na jistotu. V letošním roce byli již dvakrát po prvním závodním dnu ve vedení a nakonec o vítězství v závodu přišlivední přišli. V Milovicích to v neděli hned v první sekci převrátili a skončili celkově na čvrtém místě, v Mohelnici předvedli regulérní, hrozivě vypadající kotoul. (více zde). V první nedělní sekci nasbírali 54 trestných bodů a skončili v této sekci na druhém místě.

V neděli vyhráli Tomáš s Romanem pouze jednu sekci v pořadí druhou

Druhou nedělní sekci opět vyhráli. Ve třetí sekci nasbírali 14 bodů, ale stačilo to pouze na druhé místo v sekci. V poslední sekci závodu nasbírali pohých 23 trestných bodů a to stačilo na třetí místo v sekci.
Ve čtvrtém závodu seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu 2023 ve Vřesové u Sokolova odjely posádky třídy S3/1 celkem deset sekcí. V celkovém hodnocení vybojovali Tomáš s Romanem poprvé v letošním ročníku první místo v závodu. V průběžném pořadí Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu se po čtyřech závodech posunula javornická posádka na druhé místo.