20.08.2023 - 5. závod MČR TT 2023 - Kunštát u Boskovic - reportáž

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2023

5. závod Kunštát u Boskovic
12. a 13. srpna 2023

Mezinárodní mistrovství České republiky v truck trialu 2023 pokračovalo pátým závodem 12. a 13.08.2023. Tentokrát jsme se z Karlovarského kraje přesunuli do Jihomoravského kraje, do pískovny firmy KORA v Kunštátu u Boskovic. Javorník opět reprezentovala posádka javornického autoklubu ve složení Tomáš Janků a Roman Kovář s vozem ROSS VIZA 330 4x4.

O tom, že to v Kunštátu nebude jednoduché, jsme se přesvědčili hned v první sekci. Začínalo se jako v loňském roce v sekci č.1.Tu posádka javornického autoklubu sice vyhrála, ale o pouhý jeden trestný bod.

Tomáš s Romanem se hned v první sekci přešvědčili, že to nebude jednoduché...

Druhá sekce, číslo 10, byla opravdu technicky náročná. Do této sekce startovala Javornická posádka jako první, což právě v této sekci nebyla zrovna výhoda. Kluci sekci zvládli, obsadili v této sekci třetí místo.

Ani výjezd z druhé sekce nebyl jednoduchý...

Bohužel, dvě posádky tuto sekci nezvládly. Bronislav Ševčík a Roman Fojtík (#385) svoji Pragu V3S převrátili a natolik poškodili, že ze závodu museli odstoupit.

Broňa Ševčík a Roman Fojtík (#385) svoji Pragu V3S natolik poškodili, že ze závodu museli odstoupit.

Druhou posádkou, která se v této sekci převrátila, byli Jan Hubáček a Jan Zikuda (#360). Jejich Praga V3S převrácení přečkala bez poškození a tak tato posádka pokračovala v závodu.

Jan Hubáček a Jan Zikuda (#360)

Ve třetí sekci měli Tomáš s Romanem z javornického autoklubu technické potíže s ovládáním uzávěrky na přední nápravě. Jednu branku neprojeli a v sekci skončili na čtvrtém místě se značnou bodovou ztrátou.

Potíže s přední uzávěrkou, branku neprojeli, s obtížemi "díru" opustili...

V poslední sobotní sekci Tomáš s Romanem nasbírali pouhých 20 trestných bodů. To ale stačilo pouze na třetí místo v sekci. Po sobotě byla posádka autoklubu v průběžném pořadí na třetím místě ve své třídě.

5 385 Bronislav Ševčík Roman Fojtík PRAGA V3S 4446

Nedělě nezačala dobře pro dvouposádku na valašské "Hulibaldě".Josef Drozd se Zdeňkem Horákem (#314) předvedli regulérní boční kotoul. Svoji Pragu V3S naolik poškodili. že ze závodu museli odstoupit. Protože na tomto voze jely dvě posádky, závod skončil i pro druhou posádku, Romana Zetě a Oldu Vašuta (#311).

V závodu tak pokračovaly pouze dvě posádky. Tomáš Janků s Romanem Kovářem (#393) s ROSS VIZOU 330 4x4 a Jan Hubáček s Janem Zikudou (#360) s Pragou V3S. Druhou a třetí nedělní sekci Tomáš s Romanem vyhráli a dostali se v průběžném pořadí na první místo.

Potom ale přišly dvě „bahenní“ sekce a bylo jasné, že ROSS VIZA javornické posádky nemá v hlubokém bahně šanci v souboji s Pragou V3S.Ani jednu "bahenní" sekcií Tomáš s Romanem nedokončili. V první ROSS VIZU doslova v bahně utopili a musela je druhá posádka z bahna vyprostit.

ROSS VIZU v bahně doslova v bahně utopili...

...a musela je druhá posádka z bahna vyprostit.

V poslední sekci při průjezdu brankou jim to "uklouzlo",  skončili v ohraničení sekce a byli v této sekci diskvalifováni. V posledních dvou sekcích nasbírali úctyhodných 783 trestných bodů. Do té doby, ze sedmi odjetých sekcí měli na svém kontě 776 trestných bodů. Nakonec v celkovém pořadí závodu obsadili Tomáš s Romanem druhé místo. V průběžném pořadí Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu je javornická posádka, Tomáš Janků a Roman Kovář, po pátém závodu na druhém místě