18.04.2022 - 1. závod MČR TT 2022 - Milovice

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2022

1. závod Milovice
9. a 10. dubna 2022

Letošní ročník Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu byl zahájen prvním závodem v Milovicích u Nyburku  09. a 10.04.2022. Na tankodrom Teleček přijelo celkem 37 posádek z české republiky, Polska, Maďarska. Závodu se zúčastnila i posádka AGENAS TEAM autoklubu v AČR Javorník, ve složení Tomáš Janků a Petr Lukeš. Soutěží s vozem ROSS VIZA ve třídě S3, ve které v Milovicích soutěžilo celkem 10 posádek. Třída S3 byla pro Milovický závod rozdělena na dvě skupiny.

Vyrážíme na první letošní závod do Milovic

Pořadatelé připravili pro soutěžní posádky velmi náročné sekce v obtížném terénu. Posádka autoklubu posádka si vylosovala pro první sekci závodu první pořadí, což nebylo zrovna nejvýhodnější. Kluci se ale s touto nevýhodou vypořádali, poradili si i s hlubokým blátem a sekci dojeli na čtvrtém místě.

První sekci závodu jeli jako první. Nasbírali 184 trestných bodů

Druhá sekce v pořadí, číslo 6, byla velmi náročná. Z druhé skupiny, kde soutěží vozy LIAZ a TATRA 148, téměř všechny vozy sekci nedojely. Naše posádka však zabojovala, sekci ojela a nasbírala 318 trestných bodů a v sekci obsadila 3 místo.
Poslední sobotní sekcí byla sekce číslo 7. A opakovala se situace jako v loňské Jihlavě. Posádka autoklubu měla sekci dobře rozjetou. Před poslení brankou (nejnáročnější v této sekci) měli kluci pouhých 54 trestných bodů a to by bylo na první místo. Strategii měli kluci vymyšlenou. Zespodu se do náročné branky ve velkém náklonu nemohli dostat, tak to zkusili zhora. Jenomže průjezd branky nezvládli jak si představovali a svůj vůz převrátili.

...tak to zkusili zhora. Jenomže průjezd branky nezvládli jak si představovali a ...

10 327 Jan Brádle Miroslav Urdík ,Jiří Brádle LIAZ 1639

S ohledem na vládní opatření se v loňském roce nemohlo uskutečnit slavnostní vyhlášení mistrů ČR v truck trialu pro rok 2021. A tak se vyhlášení Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu pro rok 2021 uskutečnílo v podvečer v Milovicích. Posáka javornického autoklubu obsadila v konečném pořadí mistrovství druhé místo ve své třídě.

první z leva Petr Lukeš a Tomáš Janků z javornického autoklubu

Neděle začala sekčí číslo 3. Ta se klukům z Javorníku povela a skončili v této sekci na druhém místě. V další sekci skončili třetí a posunuli se v průběžném pořadí závou na třetí místo. V další sekci skončili opět na druhém místě. Jenomže ztráta na posádky na prvních místech byla značná. Bodové rozdíly v jednotlivých sekcích malé a tak to na lepší umístění v průběžném pořadí závodu nestačilo.

V pořadí šesté sekci (číslo 1) nasbírala posádka javornického autoklubu 18 trestných bodů

Do konce závodu zbývaly dvě sekce. Ztráta javornické posádky na posáku na druhém místě (#360) byla 132 trestných boů a na vedoucí posádku (#385) 158 trestných bodů. Kluci to ale nevzdali. Poslední dvě sekce vyhráli ale boová ztráta se jim nepodařila ztáhnout, aby to bylo lepší umístění.