01.06.2022 - 3. závod MČR TT 2022 - Mohelnice - reportáž

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2022

3. závod

21. a 22. května 2022

Mezinárodní mistrovství České republiky v truck trialu pokračovalo 21. a 22.05.2022 dalším závodem VELKOU CENOU MOHELNICE TRUCK TRIAL 2022, jehož spolupořadatelem je AGENAS TEAM autoklub v AČR Javorník.  Do Mohelnických lomů u Křemačova, kde se závod uskutečnil, přijelo celkem 40 posádek z České republiky, Polska a Slovenska. Javornický autoklub representovala posádka ve složení Tomáš Janků a Petr Lukeš s vozem ROSS VIZA ve třídě S3. Závody trucků v Mohelnici jsou velmi oblíbené, o čemž svědčí účast posádek a velká návštěvnost diváků.

V pořadí třetí sekci nasbírali 224 trestných bodů a obsadili 6. místo

Pro javornickou posádku nezačal závod dobře. Po prvních dvou sekcích, které se klukům z Javorníku vůbec nepovedly, byly v průběžném pořadí ve své třídě z devíti posádek na pátém místě. Ani další sobotní sekce se klukům nepovedly. Ve dvou skončili na šestém místě, jednou třetí a jedni sekci vyhráli.

Nejlepšího výsledku v sobotu dosáhli v sekci č.1, kterou vyhráli

V průběžném pořadí po prvním závodním dnu, sobotě, obsadili ziskem 721 trestných bodů čtvrté místo se ztrátou 15 trestných bodů na místo třetí. Na posádku na druhém místě ztráceli po sobotě 277 trestných bodů a to by se musel stát zázrak, aby v neděli na druhé místo dosáhli. Na posádku na prvním místě ztráceli již 331 trestných bodů.

9 312 Radomír Dobeš Václav Kulišák, Stanislav Maňas Liaz 2 034

Do druhého závodního dne, neděle, nastupovala posádka javornického autoklubu s cílem vybojovat třetí místo v tomto prestižním závodu. A také do toho dali vše. V první nedělní sekci byli druzí a druhou kluci vyhráli. Výkonost posádek na prvních čtyřech místech byla v Mohelnici značně vyrovnaná. Důkazem je toho malý bodový rozdíl mezi posádkami. Po dvou nedělních sekcích byly kluci z javornického autoklubu v průběžném pořadí stále na čtvrtém místě, ale od posádky na třetím místě je dělil pouhý jeden trestný bod.

Po osmé sekci, kterou vyhráli, dělil Tomáše s Petrem od třetího místa pouhý 1 trestný bod

V posledních dvou sekcích závodu Tomáš Janků s Petrem Lukešem předvedli bezchybný výkon, obě sekce vyhráli a v celkovém pořadí závodu obsadili třetí místo ve své třídě. V průběžném pořadí Mistrovství České republiky se Tomáš s Petrem posunuli na druhé místo ve své třídě.