15.04.2023 - 1. závod MČR TT 2023 - Milovice - reportáž

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2023

1. závod Milovice u Nyburku
1. a 2. dubna

Další sezona seriálu závodů Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu byla zahájena již tradičně prvním závodem na tankodromu Teleček v Milovicích u Nymburku 1. a 2. dubna 2023.  Javorník opět reprezentuje truck trialová posádka javornického autoklubu se závodním vozem ROSS VIZA 330 4x4, pro první závod ve složení Tomáš Janků, Petr Lukeš a Roman Kovář. Pro letošní rok byla třída S3 rozdělena v souladu s aktualizovanými pravidly na dvě podtřídy. Podtřída S3/1 ve které soutěžily vozy PRAGA V3S a ROSS VIZA a podtřída S3/2, ve které soutěžily vozy LIAZ a TATRA 148 4x4.
Letošní Milovice byly doslova extrémní. Po vydatných deštích bylo závodiště a jednotlivé sekce doslova pod vodou. V propozicích pro závod bylo uvedeno, že hloubka vody v sekcích se pohybuje od 50 cm do 195 cm.

O tom, že to nebude jednoduché se kluci přesvědčili hned v první sekci,
kde jeli na hranici fyzikálních zákonů

Pro javornickou posádku to bylo něco nového. V takové vodě ještě kluci nezávodili. Pro první sekci si posádka autoklubu vylosovala číslo šest, poslední. To bylo pro průběh závodu vyhovující. Sekce se povedla. Kluci nasbírali 62 trestných bodů a v sekci skončili druzí.

I druhá sekce byla náročná...

Druhou sekci zajeli za 106 trestných bodů a to stačilo pouze na třetí místo v sekci. V průběžném pořadí po dvou sekcích se udrželi na druhém místě. Třetí sobotní sekci kluci ziskem 108 trestných bodů vyhráli a v průběžném pořadí se posunuli na první místo.

Třetí sekce. O vodu opravdu nebyla v Milovicích nouze...

Poslední sobotní sekci ziskem 58 trestných bodů opět vyhráli a po prvním závodním dnu si tak upevnili první místo v průběžném pořadí s náskokem 114 trestných bodů. A to byl po sobotě slibný výsledek.

6 323 Marek Rosenbaum Petr Cajthaml, Lukáš Mrázek PRAGA V3S 1952

Do první nedělní sekce nastoupila posádka autoklubu jako první. A potvrdilo se, že jet sekci v takovém rozmáčeném terénu jako první není vůbec výhoda.

První nedělní sekce se opravdu nepovedla...

Premiéru v truck trialu mají za sebou. Zleva Roman Kovář a Tomáš Janků

Klukům se podařilo ROSS VIZU převrátit. Nasbírali 440 trestných bodů a rázem se propadli na páté místo. Druhou nedělní sekci zajeli kluci za 214 trestných bodů a v průběžném pořadí se posunuli na čtvrté místo. Na třetí místo ztráceli pouhých 22 trestných bodů. Ve třetí nedělní sekci skončili druzí. Nasbírali 140 trestných bodů a na třetí místo po této sekci ztráceli 30 trestných bodů.

Poslední sekce závodu. Nešlo to tak, jak bylo naplánované...

Poslední sekce se ale vůbec nepovedla. Nasbírali 150 trestných bodů a skončili v ní na čtvrtém místě.
V celkovém pořadí skončila posádka javornického autoklubu ve své třídě na čtvrtém místě.
První závod letošního ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu je za námi. Kluci předvedli dobrý výkon. Střídavě se dařilo, střídavě se nedařilo. Ale byl to první závod... Do konce ještě zbývá pět závodů.