28.05.2023 - 3. závod MČR TT 2023 - Mohelnice - reportáž

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2023

3. závod

20. a 21. května 2023

Na třetí závod se letošní ročník Mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu přesunul z Ústeckého kraje na Moravu, do Mohelnických lomů u Křemačova, na třináctý ročník VELKÉ CENY MOHELNICE TRUCK TRIAL 2023. Do Mohelnice přijelo 40 posádek, které byly rozděleny do osmi tříd.
Posádce autoklubu se začátek závodu povedl. Hned první sekci kluci vyhráli.

První sekci zvládli kluci na výbornou, 42 trestných bodů a první místo v sekci

Ve druhé sekci obsadili druhé místo. Po odjetých dvou sekcích byli Tomáš Janků s Romanem Kovářem v průběžném pořadí na prvním místě ve své třídě s náskokem 32 trestných bodů. Třetí a čtvrtou sekci závodu opět kluci vyhráli.

Nástrahy třetí sekce č.1 také zvládli, 95 trestných bodů a první místo v sekci

Poslední sobotní sekce, 20 trestných bodů a opět první místo v sekci

V sobotu, první závodní den, odjely posádky třídy S3/1 čtyři sekce. V průběžném pořadí byli Tomáš s Romanem na prvním místě s náskokem 129 trestných bodů. Do druhého závodního dne měli dobře „našlápnuto“ na celkové vítězství v závodu.

6 323 Marek Rosenbaum Petr Cajthaml Lukáš Mrázek Praga V3S 568

První nedělní sekce se ale klukům nepovedla. Nasbírali 126 trestných bodů, ale v průběžném pořadí si udrželi první místo s náskokem 89 trestných bodů.

První nedělní sekce se nepovedla, ale průběžné první místo stále drželi

Pak ale přišla druhá nedělní sekce. Tomáš s Romanem při extrémním sjezdu svůj závodní vůz převrátili a předvedli regulérní „kotoul“. Jejich „bouda“ vypadala opravdu hrozivě. Oba byli v pořádku, pouze auto bylo „pomuchlané“. V sekci kluci nasbírali úctyhodných 480 trestných bodů (do té doby měli celkem 315 trestných bodů z pěti sekcí) a rázem se propadli v průběžném pořadí z prvního místa na místo čtvrté. Následující videa a foto nepotřebují komentář.

Při těchto kolizích musí prohlédnout závodní vůz technický komisař závodu a rozhodnout, zda může posádka pokračovat v závodu. Přes hrozivě vypadající pád to Tomáš s Romanem nevzdali. Po odstranění poškozeného předního skla, pokračovali v závodu.
Do konce závodu už ale zbývala pouze jedna sekce. Přesto se klukům podařilo vrátit se na „bednu“ a vybojovat v tomto prestižním závodu celkově třetí místo

.
Poslední sekce závodu...

Tomáš Janků (vpravo) po závodu na facebooku o Romanu Kovářovi řekl : "Jooo, když je skvělej parťák, jde to samo. Frajer...zvládl to, sedl do toho ke mě znovu a mohli jsme pokračovat a udržet bednu."