místo konání Mohelnice

2. závod seriálu
AGENAS CUP 2017
Mistrovství České republiky v off road tech trialu

Seriál AGENAS CUP 2017 pokračoval druhým závodem VELKOU CENOU PAS ZÁBŘEH 2017, který se uskutečnil 2. a 3. června v Mohelnici.
Náš akutoklub reprezentovaly dvě posádky. V extra O1 těch nejmenších offroadů to byli Filip Konyarik s Nikolou Zelenkou (#101). Opět potvrdili, že letos se jim s novým vozem daří. První závodní den předvedli perfektní výkon. Z deseti sobotních sekcí čtyři vyhráli, čtyřikrát byli druzí a v průběžném pořadí po sobotě byli na prvním místě s úctyhodným náskokem třinácti bodů na druhou posádku. V neděli se jim už tolik nedařilo a přesto, že v poslední sekci svůj vůz převrátili, vedení ze soboty udrželi. Je to jejich první vítězství v závodu. V průběžném pořadí seriálu jsou po dvou závodech na druhém místě se ztrátou pouze jednoho bodu na vedoucí posádku.
Druhé naší posádce, Tomáši Janků s Petrem Lukešem (#399), kteří jezdí v extra třídě O3, se, tak jako v prvním závodu, nedařilo. Hned v první sekci závodu svůj vůz převrátili. Další sekci pro technické potíže museli vynechat. Třetí sekci vyhráli a vypadalo to, že se jim začíná dařit. Přišla ale čtvrtá sekce a na jejich voze nevydržel kloub na přední nápravě. A tak opět zbytek soboty opravovali. Druhý den závodu, v neděli, předvedli v druhé sekci regulérní „kotoul“ a pro poškození svého závodního vozu ze závodu odstoupili. Celkově byli hodnocení na pátém místě ve své třídě a v průběžném pořadí seriálu po dvou závodech jim patří šesté místo.