místo konání Milovice

3. závod seriálu
AGENAS CUP 2017
Mistrovství České republiky v off road tech trialu

Seriál závodů AGENAS CUP 2017 Mistrovství České republiky v off road tech trialu pokračoval třetím závodem VELKOU CENOU TOP SERVIS 2017, který se uskutečnil v Milovicích v okrese Nymburk 1. a 2. července 2017.
Javornický autoklub má v seriálu zastoupení dvou posádek. V extra třídě O1, těch nejmenších závodních vozů, to jsou Filip Konyarik s Nikolou Zelenkou. V extra třídě O3, naopak těch největších závodních vozů, to jsou Tomáš Janků s Petrem Lukešem.
Tomáš Janků s Petrem Lukešem nastoupili do třetího závodu s náhradním vozem, protože svůj závodní vůz v posledním závodu natolik poškodili, že ho nestihli opravit. V letošním ročníku se jim nedaří. Závod opět nedokončili a skončili na posledním místě ve své třídě. V průběžném pořadí seriálu jsou na šestém místě.
Zato Filip Konyarik s Nikolou Zelenkou potvrdili, že druhé místo v prvním závodu a první ve druhém závodu nebyla náhoda. Po prvním závodním dnu byli v průběžném pořadí na prvním místě s náskokem pěti bodů na druhou posádku. Jejich největším soupeřům, Aleši Sirotkovi s Janem Přibylem, se v Milovicích nedařilo a po sobotě byli na posledním pátém místě. V neděli svůj náskok, na v pořadí druhou posádku, navýšili na úctyhodných třináct bodů a s přehledem v závodu ve své třídě zvítězili. Tímto vítězstvím se posunuli na první místo v průběžném pořadí seriálu po třech závodech a před svými pronásledovateli mají náskok tří bodů.