místo konání Městečko Trnávka

4. závod seriálu
AGENAS CUP 2017
Mistrovství České republiky v off road tech trialu

Po prázdninové přestávce pokračoval letošní ročník seriálu AGENAS CUP 2017, Mistrovství České republiky v off road tech trialu, čtvrtým závodem VELKOU CENOU PARDUBICKÉHO KRAJE 2017, který se uskutečnil v motokrosovém areálu v Městečku Trnávce v okrese Svitavy. Před čtvrtým závodem byli Filip Konyarik s Nikolou Zelenkou (#101) v průběžném pořadí v extra třídě O1 na prvním místě s náskokem tří bodů před posádkou na druhém místě. Naše druhá posádka, Tomáš Janků s Petrem Lukešem (#399), byla v extra třídě O3 v průběžném pořadí po třech závodech na místě šestém.
Podle předpovědi počasí nebyla na víkend, kdy se závod konal, předpověď počasí příznivá. Mělo se výrazně ochladit a od pátku byl předpovídán trvalý déšť. Ten také v pátek do Městečka Trnávky v odpoledních hodinách dorazil a areál závodiště proměnil v „blátivou klouzačku“. A tak účastníci závodu měli již drobné problémy jak svoje závodní a doprovodná vozidla dostat do depa. Na první závodní den se počasí trochu umoudřilo a nepršelo. Horší to bylo v neděli, kdy až do vyhlášení provázel závod drobný déšť…
Začátek závodu se Filipu Konyarikovi s Nikolou Zelenkou nepovedl tak, jak by si přáli. Po pěti sobotních sekcích byli v průběžném pořadí na třetím místě se ztrátou 10 bodů na vedoucí posádku. Toto třetí místo udrželi až do konce prvního závodního dne, pouze jejich ztráta na vedoucí posádku narostla na dvanáct bodů.
Zato Tomáši Janků s Petrem Lukešem se úvod závodu povedl na jedničku. Ve své třídě z prvních čtyř sekcí vyhráli tři, z toho dokonce dvě sekce zajeli s nulou. Tedy bez jediného trestného bodu. A to se v extra třídě O3 tak často nestává. Po čtyřech sekcích byli v průběžném pořadí na prvním místě. V sedmé sekci poškodili o pařez řízení a osmou sekci museli vynechat. Tím se propadli v průběžném pořadí extra třídy O3 po prvním závodním dnu na třetí místo. Na vedoucí posádku ztráceli jenom dva body.

Tomáš Janků a Petr Lukeš (#399 - extra třída O3) Filip Konyarik a Nikola Zelenka (#101 - extra třída O1)

V neděli, druhý závodní den, se začátek Filipu Konyarikovi s Nikolou Zelenkou povedl. První dvě sekce vyhráli a v průběžném pořadí se posunuli na druhé místo. Dařilo se jim i v dalších sekcích ale bodová ztráta po sobotě na vedoucí posádku byla moc veliká. Přesto se jim dvanácti bodovou ztrátu podařilo „stáhnout“ na pouhý jeden bod. Ale to na vítězství nestačilo a tak obsadili druhé místo. V průběžném pořadí po čtyřech závodech jsou na prvním místě v extra třídě O1 s náskokem dvou bodů.
Pro Tomáše Janků a Petra Lukeše nezačala neděle dobře. Hned první sekci pro poruchu nedokončili. Oprava netrvala dlouho a pokračovali v závodu. Ve čtvrté sekci „přišla“ porucha na řízení a ze závodu museli odstoupit. V celkovém pořadí se propadli na šesté místo. Letos se jim vůbec nedaří. Smůla a technické potíže se závodním vozem je provázejí v každém závodu. V průběžném pořadí po čtyřech závodech jsou na beznadějném šestém místě.