16. a 17. září 2017

5. závod seriálu
AGENAS CUP 2017
Mistrovství České republiky v off road tech trialu

Seriál AGENAS CUP 2017 pokračoval pátým závodem VELKOU CENOU MĚSTA KRNOVA 2017, který se uskutečnil 16. a 17. září 2017 v Krnovské roklině pod letištěm. Před pátým závodem byli Filip Konyarik s Nikolou Zelenkou (#101) v průběžném pořadí v extra třídě O1 na prvním místě s náskokem dvou bodů před posádkou na druhém místě. Naše druhá posádka, Tomáš Janků s Petrem Lukešem (#399), byla v extra třídě O3 v průběžném pořadí po čtyřech závodech na místě šestém.
Sekce pro letošní závod v Krnově byly postaveny trochu jinak než jak tomu bylo v předcházejících letech. Byly využity travnaté svahy na pravé straně rokliny. A po pátečním vydatném dešti byly travnaté sekce velkým oříškem pro téměř všechny posádky.
Filip Konyarik s Nikolou Zelenkou začali závod velmi dobře. Z prvních šesti sobotních sekcí vyhráli čtyři a dvakrát byli druzí. Po šesti sekcích byli v čele průběžného pořadí extra třídy O1 s úctyhodným náskokem čtrnácti bodů na své největší soupeře Aleše Sirotka a Jana Přibyla.  Ve druhé polovině prvního závodního dne převzali iniciativu jejich soupeři. V poslední sekci naši kluci „Samurajku“ převrátili a sekci nedokončili. Jejich náskok se tak před nedělí snížil na pět bodů.
Tak jako v Trnávce, vyšel začátek závodu i naší druhé posádce, Tomáši Janků a Petru Lukešovi, v extra třídě O3. Po čtyřech sobotních sekcích byli v průběžném pořadí na druhém místě ve své třídě. V šesté sekci s multikárou zapadli a museli být už podruhé vyprošťováni. Poslední sobotní sekce se jim vůbec nepovedla a po sobotě se propadli na čtvrté místo.

Filip Konyarik a Nikola Zelenka (#101 - extra třída O1) Tomáš Janků a Petr Lukeš (#399 - extra třída O3)

Neděle, druhý den závodu, byla poznamenaná deštěm, který kropil povrch závodiště celou noc. A tak druhý závodní den byl opravdu náročný. Navíc v průběhu neděle opět závod provázel déšť…
Filip Konyarik s Nikolou Zelenkou v neděli bojovali, aby vedení udrželi. Přestože z pěti nedělních sekcí dvě vyhráli, vedení ze soboty neudrželi. Jejich soupeři o titul se na ně bodově dotáhli a tak o vítězi závodu rozhodovali trestné body. Těch nasbírali naši kluci více a tak v konečném pořadí obsadili druhé místo. V průběžném pořadí seriálu po pěti závodech zůstali na prvním místě, ale jejich náskok se snížil na pouhý jeden bod. Teoreticky jim k získání titulu stačí dojet v posledním závodu na druhém místě…
Tomáš Janků s Petrem Lukešem v extra třídě O3 ztráceli na třetí místo po sobotě jeden bod. Před poslední sekcí závodu byli v průběžném pořadí na třetím místě, ale poslední sekci pro technické potíže nedokončili a v celkovém pořadí závodu skončili na čtvrtém místě. V průběžném pořadí seriálu po pěti závodech jsou na šestém místě, ale ztrátu na v pořadí pátou posádku snížili na dva body.