52. závod seriálu Mistrovství České republiky v off road tech trialu

5. a 6. května 2018

1. závod seriálu
AGENAS CUP 2018
Mistrovství České republiky v off road tech trialu

Stalo se již tradicí, že se seriál zahajuje prvním závodem v Žamberku, kde se závody v off road tech trialu jezdí od roku 2011. A nebylo tomu jinak ani v letošním roce.
Javornický autoklub nejen že závody pořádá, ale posádky autoklubu se závodů úspěšně zúčastňují. I v letošním ročníku seriálu má autoklub ve startovním poli dvě posádky. Ve třídě O1, těch nejmenších aut, to jsou Filip Konyarik s Nikolou Zelenkou (#101), kteří v letošním roce obhajují mistrovský titul v této třídě. Ve třídě O3, těch největších aut, to jsou Tomáš Janků s Petrem Lukešem (#399).
První závodní den se javornickým posádkám dařilo. Filip Konyarik s Nikolou Zelenkou z deseti sobotních sekcí pět vyhráli a po sobotě byli v čele průběžného pořadí své třídy. Tomáš Janků s Petrem Lukešem vyhráli dvě sekce ze sobotních šesti a po prvním dnu byli v průběžném pořadí na druhém místě ve své třídě.
Druhý závodní den, hned v první sekci, „nevydržela“ multicara nástrahy náročného terénu a Tomáš Janků s Petrem Lukešem po první nedělní sekci ze závodu odstoupili z průběžného druhého místa. V celkovém pořadí závodu obsadili čtvrté místo. Filipu Konyarikovi s Nikolou Zelenkou se v neděli také nedařilo. Průběžné první místo ze soboty neudrželi a v celkovém pořadí obsadili druhé místo se ztrátou pouhého jednoho bodu na vítěznou posádku.