53. závod seriálu Mistrovství České republiky v off road tech trialu

místo konání Mohelnice

2. závod seriálu
AGENAS CUP 2018
Mistrovství České republiky v off road tech trialu

Druhý závod se jel jako VELKÁ CENA OLOMOUCKÉHO KRAJE v Mohelnici. Záštitu nad tímto závodem převzal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
Filip Konyarik s Nikolou Zelenkou (#101) zahájili závod vítězstvím v první soutěžní sekci. V dalších třech sekcích byli druzí, pátou sekci vyhráli a po pěti sekcích byli v průběžném pořadí na prvním místě ve své třídě. Začátek závodu se podařil i naší druhé posádce. Tomáš Janků s Petrem Lukešem (#399) měli závod dobře rozjetý. Opakovala se však situace z prvního závodu. První sekci vyhráli a po druhé sekci museli pro technické problémy s jejich vozem ze závodu z průběžného prvního místa odstoupit a závod tak nedokončili.
Filip Konyarik s Nikolou Zelenkou vyhráli první závodní den pět soutěžních sekcí z deseti a zaslouženě byli v průběžném pořadí na prvním místě s úctyhodným náskokem 13 bodů.
Druhý závodní den již jeli na jistotu a vedení ve své třídě udrželi až do konce závodu. Z celkového počtu šestnácti závodních sekcí, vyhráli Filip s Nikolou sedm a zaslouženě v Mohelnici zvítězili. Po druhém místu v prvním závodu v Žamberku se vítězstvím v Mohelnici dostali do čela průběžného pořadí seriálu v extra třídě O1. Tomášovi Janků s Petrem Lukešem se letos opět nedaří. Ani jeden závod pro technické problémy nedokončili a v průběžném pořadí seriálu v extra třídě O3 jsou na pátém místě.