54. závod seriálu Mistrovství České republiky v off road tech trialu

místo konání Městečko Trnávka

3. závod seriálu
AGENAS CUP 2018
Mistrovství České republiky v off road tech trialu

Seriál závodů AGENAS CUP 2018 Mistrovství České republiky v off road tech trialu pokračoval třetím závodem VELKOU CENOU PARDUBICKÉHO KRAJE 2018. Závod se uskutečnil 1. a 2. září 2018 v motokrosovém areálu v Městečku Trnávce u MoravskéTřebové. Záštitu nad závodem převzala rada obce Městečka Trnávky.
Javornický autoklub má ve startovním poli dvě posádky. Filip Konyarik a Nikola Zelenka závodí v extra třídě O1 těch nejmenších závodních vozů. V letošním roce obhajují titul Mistrů ČR, který vybojovali v loňském roce. Po dvou letošních závodech byli v průběžném pořadí své třídy na prvním místě. Druhou posádku tvoří Tomáš Janků a Petr Lukeš. Ti závodí naopak v extra třídě O3 těch největších závodních vozů. V letošním roce se jim zatím moc nedařilo. Zatím ani jeden závod nedojeli a v průběžném pořadí byli před třetím závodem na pátém místě.
Prvnímu závodnímu dni v Městečku Trnávce počasí nepřálo. Celou sobotu pršelo a ze závodiště se stala náročná „klouzačka“. Filipovi Konyarikovi s Nikolou Zelenkou se začátek závodu nevydařil tak, jak by potřebovali k obhajobě titulu. Po prvních dvou sekcích byli na posledním, pátém místě. V náročném terénu to nebylo vůbec jednoduché. V extra třídě O1 se průběžné pořadí každou další sekcí měnilo jako na houpačce. Po sobotě byli Filip s Nikolou v průběžném pořadí nakonec na druhém místě. Obdobná situace byla i v extra třídě O3. Tomáš Janků s Petrem Lukešem se v sobotních sekcích umísťovali převážně ve středu startovního pole, což jim nakonec vyneslo po sobotě třetí místo v průběžném pořadí.
V neděli se počasí „umoudřilo“ a vysvitlo slunko. Přesto rozmáčený terén pomalu vysychal a byl stejně náročný jako v sobotu. Filipu Konyarikovi s Nikolou Zelenkou se druhé místo ve své třídě po sobotě podařilo udržet i přesto, že v jedné sekci se převrátili. Druhým místem ve třetím závodu udrželi vedení v průběžném pořadí seriálu ve své třídě a navíc oproti svým soupeřům na druhém místě zvýšili svůj náskok na dva body.
Tomáš Janků s Petrem Lukešem pokračovali v neděli opět vyrovnanými výkony. Před poslední sekcí byli na třetím místě průběžného pořadí. Poslední sekce nakonec zamíchala pořadím v jejich prospěch. Jejich největším soupeřům v boji o druhé místo, Peteru Viazaničkovi s Martinem Plhákem, se poslední sekce vůbec „nepovedla“ a tak se naše posádka dostala na druhé místo celkového pořadí závodu extra třídy O3. V průběžném pořadí se Tomáš s Petrem posunuli na čtvrté místo. Mají stejný počet bodů jako posádka na třetím místě, ale horší konto bodů za pořadí v sekcích. Ale není ještě nic ztraceno.