02.07.2022 - 4. závod MČR TT 2022 - Vřesová - reportáž

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
TRUCK TRIAL 2022

4. závod Vřesová
18. a 19. června 2022

Mezinárodní mistrovství České republiky v truck trialu pokračovalo dalším závodem ve Vřesové u Sokolova o víkendu 18. a 19.06.2022. Pro javornický autoklub to byl nejvzdálenější závod. Jenom cestou tam kluci najeli 410 km.
Vřesová byla novou lokalitou pro závody v truck trialu. Pořadatelům se během krátké doby podařilo vytvořit umělé překážky a postavit opravdu technicky náročné sekce. Do Vřesové přijelo celkem 33 posádek. Ve třídě S3, ve které soutěží posádka javornického autoklubu Tomáš Janků a Petr Lukeš s vozem ROSS VIZA, se na start postavilo osm posádek. Při neúčasti posádek z Valašska, se očekávaný souboj o vítězství zúžil na tři posádky.
O tom, že závod v nové lokalitě nebude nijak lehký, se posádky přesvědčili hned v první sekci. Navíc úmorné tropické vedro nijak posádkám jízdy v sekcích neulehčilo.
Javornické posádce, Tomáši Janků a Petru Lukešovi se zahájení závodu opravdu vydařilo. V první sekci prožívali kluci doslova několik minut adrenalinu, když svůj závodní vůz skoro třikrát převrátili. Jízda na hraně fyzikálních zákonů se však vyplatila. Nasbírali 20 trestných bodů a sekci vyhráli.

První sekci vyhráli, ale byl to adrenalin. Třikrát to málem převrátili...

Druhou sekci se podařilo klukům z Javorníku zajet za 0 trestných bodů! A opět ji vyhráli. Po dvou sekcích byla javornická posádka v průběžném pořadí na prvním místě ve své třídě.

Druhou sekci v pořadí číslo 10 se podařilo zajet bez trestného bodu za nulu!

Před každým závodem se losuje pořadí, v jakém posádky pojedou v sekci. To se potom postupně mění. Posádka, která jede v sekci první, to nemá zrovna jednoduché. Na Tomáše s Petrem to vyšlo ve třetí sekci. Přesto, že se snažili, obsadili v této sekci třetí místo. Čtvrtou sekci s přehledem vyhráli a po čtyřech sobotních sekcích byli Tomáš s Petrem ve vedení ve své třídě.

8 312 Radomír Dobeš Václav Kulišťák, Stanislav Maňas LIAZ 1404

Potom ale přišly značně náročné sekce, které více vyhovovali vozům soupeřů. V pořadí páté sekci nasbírala javornická posádka 178 trestných bodů a obsadila čtvrté místo a v poslední sobotní sekci obsadila páté místo ziskem 73 trestných bodů. V průběžném pořadí tak Tomáš s Petrem přišli o vedení a po prvním závodním dnů skončili v průběžném pořadí na místě druhém.

Poslední sobotní sekce a 73 trestných bodů...

8 312 Radomír Dobeš Václav Kulišťák, Stanislav Maňas LIAZ 2524

Vzhledem k pravidlu, že se vyhlašování vítězů závodu uskutečňuje až na v pořadí dalším závodu (kromě závodu v Mohelnici) a protože byl druhý závod v Černuci zrušen, byly výsledky prvního závodu, který se uskutečnil v Milovicích u Nymburku, vyhlášeny v sobotu v podvečer ve Vřesové u Sokolova. V prvním závodu obsadila posádka javornického autoklubu třetí místo. Výsledky prvního závodu naleznete zde.

zleva Pavel Šulc, Jan Hubáček, za Bronislava Ševčíka a Romana Fojtíka převzal ceny
Marek Kocourek, Petr Lukeš a Tomáš Janků

Druhý závodní den, neděle, začala opět neskutečným tropickým vedrem. První nedělní sekci začínala javornická posádka opět jako první. A opět se jim nepovedla. Kluci nasbírali 112 trestných bodů a skončili až na sedmém místě. Druhou nedělní sekci se podařilo posádkám bojujících o stupně vítězů zajet shodně za 46 trestných bodů. Po osmi sekcích byla javornická posádka v průběžném pořadí na druhém místě, ale posádka na třetím místě měla o pouhých 60 trestných bodů více.

První nedělní sekce jela posádka autoklubu první, 112 trestných bodů a sedmé místo v sekci!

V předposlední sekci závodu skončila javornická posádka na místě čtvrtém místě, ale před posádkou, která byla v průběžném pořadí na třetím místě. Poslední sekci závodu kluci z Javorníku s přehledem vyhráli. Za závod odjely posádky třídy S3 celkem 10 soutěžních sekcí. Z toho javornická posádka vyhrála pět sekcí. V jedné sekci se ale o první místo dělila s dalšími dvěmi posádkami. V celkovém pořadí závodu skončili Tomáš Janků s Petrem Lukešem na druhém místě ve třídě S3.

Poslední sekci kluci z Javorníku s přehledem vyhráli...

Vřesová u Sokolova nebyla vůbec jednoduchá...